auki i technicznego przygotowania, nerwów i stresu kryje się na drodze do kariery stomatologa. Jak dużą wiedzę trzeba przyswoić by zlikwidować ten ból zębów. Stomatologia to trudna droga i ciężka praca, choć na pierwszy rzut oka mówi tego nie widać. Zatem czy dentysta to naprawdę zawód, który chciałbyś wykonywać, czy może widzisz jedynie atrakcyjne wynagrodzenie i ciekawie brzmiący zawód.
Co zrobić gdy boli nas ząb
Ból zębów bywa nie do zniesienia, i niejednokrotnie zwykłe tabletki przeciwbólowe z apteki czy drogerii nie są w stanie przynieść ukojenia. W takim przypadku jedynym ratunkiem będzie dentysta, który poda specjalne środki przeciwbólowe, ale przede wszystkim podejmie kroki zmierzające do eliminacji źródła bólu. Stomatologia to właśnie kierunek studiów kształcący przyszłych lekarzy dentystów.
Jeśli ból zębów dotknie nas późnym wieczorem lub nocą, musimy pilnie znaleźć dyżurnego lekarza, który się nami zajmie. w Dużym mieście nie będzie z tym problemów, niestety na wsi pewnie będziemy musieli poczekać z tym do rana.
Niektóre uczelnie wymagają także matury z
Stomatologia to obecnie dziedzina medycyny, która bardzo prężnie się rozwija. Dentysta zajmuje się nie tylko leczeniem zachowawczym, ale również wybielaniem zębów, czy protetyką. Coraz modniejsze staje się leczenie pod mikroskopem. Wybieramy się do stomatologa głównie wtedy, kiedy ból zębów jest na tyle silny, że nie możemy go zwalczyć popularnymi środkami przeciwbólowymi.
Dentystę możemy znaleźć w szpitalu, przychodni, poradni lub prywatnym gabinecie. Aby zostać lekarzem stomatologiem trzeba zdać maturę rozszerzoną z biologii i chemii. Niektóre uczelnie wymagają także matury z fizyki. Studia są trudne i wymagające. Po ich ukończeniu należy złożyć wniosek o przyznanie ograniczonego prawa do wykonywania zawodu w Okręgowej Izbie Lekarskiej. Po odbyciu stażu, zdaje się egzamin LDEK, a uzyskaniu pozytywnego wyniku można złożyć wniosek o prawo do wykonywania zawodu.